Uniformní knoflíky
Homepage > History of the collection > News in the collection > de Castellane
The collection today Awards and presentations News in the collection Tips and tricks Thanks Unknown buttons Buttons, I am looking for

de Castellane

de Castellane
de Castellane

Boniface Castellane - řečený Boni de Castellane,

celým jménem Marie Ernest Paul Boniface, hrabě Castellane - Novejean (*14.2.1867 Paříž, †20.10.1932 Paříž).
Společně s Robertem de Montesquiou, byl jednou z vůdčích osobností tzv. „Belle Epoque“. Během života se stal uznávaným francouzským politikem, označovaným jako velkoměstský elegán a král módy.

Velkou změnu v životě mu přineslo manželství s američankou Annou Gould, dcerou krále železnic, které mělo ohromný ohlas ve Spojených státech a způsobilo záplavu komentářů ve Francii. Tento svazek byl vnímán také jako symbol - spojení francouzského erbu a amerického bohatství. Boni tak mohl konečně realizovat své sny. V rychlém sledu koupil zámek Marais, obnovil rozvaliny Grignan a především postavil slavnou Palais Rose.
de Castellane
de Castellane - talíř s rodovým erbem
V průběhu skvostné recepce, se mu dokonce podařilo smířit i evropské panovníky, Eduarda VII a Alfonse XIII.
V letech 1898 - 1910 měl jako činný politik i své křeslo ve sněmovně.
Nic netrvá věčně a ani Boni nebyl vyjímkou. Štěstěna ho opustila ve chvíli, kdy jeho manželka Anna Gould zažádala o rozvod. (Ta se zanedlouho opět vdala a její vyvolený byl Boniho bratranec vévoda Talleyrand.)

Z Boniho de Castellane se poměrně rychle stala lidská troska. Byl napadán věřiteli a tak se konečně musel ve svém devětatřicátém roce života učit pracovat. Stal se novinářem a obchodníkem se starožitnostmi. To vše však opět s elegancí sobě vlastní, kterou pouze přizpůsobil nové situaci. V letech 1924 - 925 vydal Boni de Castellane ve dvou svazcích své vzpomínky - Jak jsem objevil Ameriku a Umění být chudý.
Boniface Castellane
Boniface Castellane
Palais Rose
Palais Rose
Palais Rose, luxusní budovu na 50 Avenue Foch, nechal Boni de Castellane postavit v roce 1896 architektem Paulem Ernestem Sansonem (1836 - 1918), z důvodu svého sňatku s bohatou americkou nevěstou Annou Gould.

Stavba zdobená růžovým mramorem připomínala Grand Trianon a jeho centrální schodiště bylo inspirováno schodištěm velvyslanců ve Versailles.

Přepychové hostiny pořádající se na počátku 20. století, ohromovaly celou Paříž. V letech 1940 - 1944, byl palác obsazený německým generálem Stulpnagelem a v roce 1949 sovětskou delegací na konferenci čtyř vítězných mocností.

Roku 1968 byl již dávno neobývaný palác v takovém stavu, že se rodina Castellane rozhodla uvolnit pozemek pro výstavbu moderního bytového domu.

Erb, fotografie de Castellane a Palais Rose použity z en.wikipedia.org
archiv novinek
Hlavní menu
History of the collection | Buttons exchange | Buttons and uniforms | Buttons and facts | Buttons in detail | Buttons and books | | Contact me |
Novinky
Více novinek
Ivo Tomáš - sběratel a badatel v oblasti uniformních knoflíků, Hradec Králové, Česká republika, E-mail.: info@uniform-buttons.com
Presentation for mobile / Classical presentation
highslide