María Isabel de Borbón y Orléans
Uniform buttons - webside collectors buttons
María Isabel de Borbón y Orléans
de Bourbon - Orléans

de Bourbon - Orléans

je označení vedlejší rodové linie francouzského královského rodu Bourbonů. Přídomkem d'Orléans se označovali mladší, většinou druhorození, synové francouzských králů, kterým bylo uděleno stejnojmenné vévodství. Titul vévody orléanského se uděloval mladším synům krále již v dynastii Valois.
U Bourbonů získal jako první přídomek Orléans mladší syn Jindřicha IV. Mikuláš a po jeho předčasné smrti syn Gaston.

Marie Isabela Orléanská

de Bourbon - Orléans
Vlastním jménem María Isabel Francisca de Asis Antonia Luisa Fernanda Cristina Amelia Adelaide Josefa Felipa Carolina Elena Justina Enriqueta de Borbón y Orléans (1848 - 1919).

María Isabel se narodila v Seville a jejími rodiči byli Antoine Marie d'Orléans, vévoda z Montpensier, infanta Španělska a infantka Luisa Fernanda Španělská.

Antoine byl nejmladší syn Louise - Philippa I a Marie Amalie z Království obojí Sicílie. Infantka Luisa Fernanda byla dcerou Ferdinanda VII Španělského a dědečkovy čtvrté manželky Marie Christine z Království obojí Sicílie. Všichni čtyři prarodiče a sedm z jejich osmi pradědečků a prababiček byly členové francouzského královského domu Bourbon.
María Isabel de Borbón y Orléans - 1885
María Isabel de Borbón y Orléans - 1885
Louis Philippe Albert d'Orléans, comte de Paris
Znak užívaný v letech 1815-1830, během Restaurace (obnovy) Bourbonů
María Isabel de Borbón y Orléans se vdala 30.5.1864 a jejím manželem se stal bratranec Louis Philippe Albert d'Orléans, comte de Paris (1838 - 1894), který si činil nárok na francouzský trůn jako Philippe VII.
Vyšitý monogram Philippa Alberta d'Orléans
Roku 1848 byli nuceni opustit Francii a usadit se v Anglii. Do Francie se vrátili v roce 1881 (mj. zde pobývali v pařížském hotelu Matignon), ale roku 1886 ji museli opustit podruhé. Opět se uchýlili do Anglie, kde její manžel v roce 1894 v Stowe House v Buckinghamshire zemřel.
María Isabel se poté uchýlila na francouzský zámek Randan. Zemřela v ústraní roku 1919 ve svém paláci v Villamanrique de la Condesa, blízko Seville ve Španělsku.
archiv novinek
Ivo Tomas
Hradec Kralove
e-mail: uniform-buttons.com
www.uniform-buttons.com
Do you want to print the page now?
Hide some parts of page before printing
Print the page as you see it now
(this box will not be printed)
Edit before printing
Hover your mouse over some part of page, a red rectangle will appear. Click it to hide the selected content of page.