Uniform buttons
Čeština
Vyhledávání
Newsletter
Newsletter
Subscribe to our newsletter
Tisá / Tyssa
Livrejové knoflíky Lva Skrbenského
Knoflíky vyprávějí - článek pro časopis Receptář
Rakousko - Uhersko (1867 - 1918)
Homepage / Buttons and facts / Related items / Raznice britského livrejového knoflíku

Raznice britského livrejového knoflíku

Raznice britského livrejového knoflíku

Ocelová raznice z roku 1920

Ocelová raznice britského livrejového knoflíku
Ocelová raznice britského livrejového knoflíku z roku 1920, který byl používán na oděvu nějaké vznešené, či zámožné rodiny - výroba Firmin & Sons Ltd. velikost 5 x 5,7cm.

Firmin & Sons

Historie firmy Firmin & Sons se píše již přes 300 let. Její založení je datováno rokem 1677 (ještě před vládou krále Karla II.) a jedná se tak o jednu z nejdéle trvajících společností ve Spojeném království.
Firma působila v Londýně, ale koncem 19. století se přestěhovala do Birminghamu, v té době mekky průmyslové výroby ve Spojeném království.

Prvním dochovaným záznamem je doklad ve jmenném rejstříku obchodníků v Londýně pro rok 1677, znějící na jméno Thomase Firmina, výrobce knoflíků.
Ocelová raznice britského livrejového knoflíku
Ocelová raznice britského livrejového knoflíku
Ocelová raznice britského livrejového knoflíku
Ocelová raznice britského livrejového knoflíku
logo Firmin & Sons
Společnost Firmin & Sons, drží v současné době tři královská oprávnění z jmenování oficiálního výrobce a dodavatele jejího veličenstva královny. Stejná oprávnění byla firmou držena již od panování krále Jiřího II. a to pro každého následujícího panovníka. Firemní knihy objednávek tak od roku 1754 obsahují zápisy nákupů, nejenom králem Jiřím II., ale i dalších členů britské královské rodiny. Tato pocta tak dokládá stále tu nejvyšší kvalitu vyráběných a dodávaných výrobků.

Vlastní pílí a výbornou kvalitou výrobků, se tak stal Firmin hlavním dodavatelem veškerých tvarů a typů knoflíků pro všechny druhy uniforem a livrejí. Tento úspěch byl obzvláště patrný na slavné výstavě v Londýně roku 1851. Firminova sláva se tak dostala až do zámoří. Dokladem toho je skutečnost, že v americké občanské válce nosily jeho knoflíky obě znepřátelené strany.
Firmin & Sons
J R Gaunt & Son
William Dowler & Son
Smith & Wright
Pod skupinu Firmin, patří v současné době několik dalších společností - J R Gaunt & Son (založena roku 1750), William Dowler & Son (založena roku 1774), Smith & Wright (založena v 18. století) a Stratton of London (založena v roce 1860).

Za upřesnění děkuji Denisu Darmaninovi z Malty
Uniformní kniflíky Animato

I would like to dedicate this website to my father, who founded the collection in 1974 and also to my mother for her great patience with us both collectors, she had to care for...

highslide